Ģenētiskā materiāla sasaldēšana

Ģenētiskā materiāla sasaldēšana un uzglabāšana iVF Riga reproduktīvo šūnu bankā

Ģenētiskā materiāla sasaldēšana (kriokonservācija)

Kas ir kriokonservācija?

Kriokonservācija ir ģenētiskā materiāla (olšūnu, spermas, embriju) sasaldēšana pie zemām temperatūrām, droša un pārbaudīta metode, kas neietekmē embrija attīstību, kā arī olšūnu un spermatozoīdu apaugļošanas spēju. Klīnika iVF Riga izmanto vitrifikācijas metodi (ultra-ātrā sasaldēšana), kas sniedz iespēju saglabāt ģenētisko materiālu ar augstu izdzīvošanas spēju – 98% apmērā pēc atsaldēšanas. Kriokonservācija dod iespēju ieņemt bērnu pēc dažiem gadiem, tajā skaitā arī cilvēkiem, kuri veikuši onkoloģisko slimību ārstēšanu. Šī procedūra sievietēm tiek rekomendēta, jo samazina atkārtotu olnīcu stimulāciju un folikulu punkciju skaitu, attiecīgi samazinās medikamentu lietošanas slogs sievietes organismā. Kriokonservācija paaugstina grūtniecības iespējamību, kā arī dod iespēju ziedot savu ģenētisko materiālu citām neauglīgām ģimenēm.

Kam ieteicama olšūnu un spermatozoīdu kriokonservācija?

Kriokonservācija tiek veikta gadījumos, kad vēlaties atlikt bērnu plānošanu, vai, ja tiek diagnosticēta onkoloģiska saslimšana, kad kriokonservācija jāveic, lai saglabātu ģenētisko materiālu. Reproduktīvā funkcija ietekmē uz vēža ārstēšanu un otrādi: grūtniecība var likt nopietnus šķēršļus ārstēšanas ceļā, un vēlāk arī pati ārstēšana var kļūt par iemeslu neauglībai. Pacientiem ar onkoloģiskām slimībām tiek rekomendēta kriokonservācija pirms ķīmijterapijas un staru terapijas, lai saglabātu reproduktīvo funkciju un izvairītos no donora spermas vai donoru olšūnu izmantošanas nepieciešamības nākotnē.

iVF Riga piedāvā sasaldēt un saglabāt iegūto ģenētisko materiālu – olšūnas, spermu un embrijus. Sasaldētais materiāls var tikt uzglabāts 10 gadus.