Sasaldētā embrija pārvietošana

Sasaldētā embrija pārvietošana (embriju transfērs) 

Sasaldētu embriju pārnešana dzemdē – sasaldētu embriju transfērs

Dažreiz olnīcu punkcijas rezultātā iegūst daudz olšūnu un pēc apaugļošanas ir vairāki labas kvalitātes embriji - vairāk nekā būtu nepieciešams vienam embriju transfēram konkrētajā ciklā (vai arī ja dažādu iemeslu dēļ embriju transfērs šajā ciklā nav iespējams). Tādā gadījumā ir iespējams veikt kriokonservāciju – ļoti zemā temperaturā sasaldēt atlikušos embrijus un izmantot tos vēlāk (mūsu klīnikā tiek pielietota vitrifikācija – ātras sasaldēšanas metode). To pielieto IVF/ICSI procedūru neveiksmīga iznākuma gadījumā un/vai atkārtotām grūtniecībām nākotnē (ja pāris gribēs vēl bērnus).Procedūras veikšanai nepieciešams pāra iesniegums. Kad pāris būs gatavs nākamajam bērnam, embriji tiek „atsaldēti” un ar šķidrumu tiek ievadīti dzemdes dobumā. Šī procedūra ir pavisam nesāpīga un notiek bez anestēzijas ar tieva katetra palīdzību, kontrolējot ar ultrasonogrāfijas palīdzību. Dažreiz pirms tās ir nepieciešama endometrija (dzemdes gļotādas) sagatavošana ar hormonāliem preparātiem un vienmēr – US kontrole.

Pēc embriju pārvietošanas dzemdē nav nepieciešamības ievērot speciālu režīmu, paciente mierīgi var doties mājās vai uz darbu. Protams, pēc procedūras veikšanas jāizvairās no fiziskas vai emocionālas slodzes.

Pēc embriju pārvietošanas procedūras Jūs saņemsiet detalizētākas rekomendācijas par turpmāko medikamentu lietošanu. Hormonālu preparātu lietošana dzeltenā ķermeņa funkciju uzturēšanai un implantācijas uzlabošanai ir nepieciešama līdz grūtniecības testa veikšanai. Grūtniecības testu (HCG koncentrācijas līmeņa noteikšanu asinīs) veic 14.dienā pēc embriju transfēra. Atkarībā no testa rezultātiem ārsts noteiks, vai turpināt vai pārtraukt zāļu lietošanu.