Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

Olvadu caurlaidības noteikšana (HSS - histerosalpingoskopija)

Histerosalpingoskopija ir viena no neinvazīvām (tādām, kas nesaistās ar plašu un būtisku iejaukšanos cilvēka organismā) metodēm, Izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību speciālists var izvērtēt dzemdes dobuma un olvadu stāvokli, izmantojot US un kontrastvielu. Šim izmeklējumam narkoze nav nepieciešama, kontrastviela tiek ievadīta dzemdes kakla kanālā caur tievu kateteru.
Ar šo metodi var noteikt ne tikai olvadu caurlaidību, bet arī dzemdes dobuma izmēru, formu un tās iespējamās izmaiņas un īpatnības, netieši – arī saauguma procesu mazajā iegurnī.

HyFoSy olvadu caurlaidības pārbaude ar ExEm putām

HyFoSy ar ExEm putām ir neinvazīva procedūra olvadu caurlaidības novērtēšanai zem ultraskaņas kontroles, kas tiek veikta bez anestēzijas. Kā prakse parāda ~12-33% gadījumiem neauglības iemesls sievietēm ir olvadu necaurlaidība. Sieviešu neauglības diagnosticēšanā olvadu caurlaidības pārbaude ir viens no primāriem izmeklējumiem.  HyFoSy procedūra ar ExEm putu palīdzību rezultātu ziņā ir salīdzināma ar rentgena olvadu izmeklēšanu un dod 100% rezultātu.

HyFoSy manipulācijas laikā sievietes dzemdes dobumā ar katetra palīdzību tiek ievadītas ExEm putas, kuras pārvietojoties dzemdē un olvados, ir labi saskatāmas ultraskaņas kontrolē.  Gadījumā, ja olvadi ir caurlaidīgi, ExEm putas nonāk vēdera dobumā un tiek izvadītas no organisma 24 stundu laikā. Ja tiek novērota olvadu necaurlaidība, ExEm putas nenonāk olvados un tiek izvadītas no organisma caur maksti dažu stundu laikā. Procedūra ir nekaitīga sieviešu organismam un neprasa hospitalizāciju. Pati olvadu caurlaidības procedūra ilgs aptuveni 30min. Pēc HyFoSy procedūras veikšanas sieviete var atgriezties pierastam dzīvesveidam jau pēc stundas.

Zvanīt