Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

3. ikgadējā starptautiskā konference “Reproduktoloģija, ģenētika un biotehnoloģijas”

2017. gada 20. oktobrī norisinājās 3. ikgadējā starptautiskā konference “Reproduktoloģija, ģenētika un biotehnoloģijas”, ko organizēja reproduktīvās ģenētikas klīnika iVF Riga un iVF Riga cilmes šūnu centrs. Konferenci apmeklēja vairāk kā 170 dalībnieki.
IVF Riga
https://www.ivfriga.lv/jaunumi.html2017-10-24

Konference izraisīja lielu interesi ne tikai starp ārstiem-reproduktologiem, ginekologiem, ģenētiķiem, bet arī onkologiem, traumatologiem, kā arī biotehnologiem, embriologiem, laboratorijas darbiniekiem, vecmātēm un studentiem. Konferencē piedalījās dalībnieki ne tikai no Latvijas, bet arī no Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Norvēģijas, Austrijas un Krievijas.
Konferences atklāšanas ievadrunā reproduktoloģe, ginekoloģe – dzemdību speciāliste, iVF Riga klīnikas medicīnas direktore Dr. Violeta Fodina vērsa auditorijas uzmanību uz strauju mūsdienu medicīnas attīstību cilmes šūnu, ģenētikas jomās un uzsvēra, lai ārstētu pacientus ar personalizēto materiālu, ir nepieciešams attīstīt šūnu tehnoloģijas Latvijā.  
Konferences dalībnieku uzmanību piesaistīja vieslektoru lekcijas, kas bija saistītas ar dažādu šūnu tehnoloģijām, reģeneratīvo terapiju, kā arī ar ģenētisko un reproduktoloģisko medicīnu.
Konferences lektori pārstāvēja dažādas valstis: Latvija, Izraēla, Lietuva, Zviedrija, Beļģija, Lielbritānija, Norvēģija un Spānija.
Pirmā konferences sesija tika veltīta cilmes šūnām, kuru vadīja Dr. Moshe Israeli, Audu tipēšanas laboratorijas direktors, no I. Rabīna medicīnas centra, Izraēlas.
Īpašu uzmanību izsauca Vrije Universitātes, Cilvēka reprodukcijas un ģenētikas pētījumu grupas pārstāvis Fillipo Zambelli, PhD no Beļģijas, kas sniedza lekciju “Cilmes šūnu terapija reproduktīvajām sistēmām”, kurā tika prezentēti preklīniskie pētījumu rezultāti cilmes šūnu transplantācijai dzemdes atjaunošanai un Ašermana sindroma ārstēšanai.
Adomas Bukauskas no Viļņas Universitātes slimnīcas, stāstīja par klīniskiem gadījumiem mezenhimālo cilmes šūnu izmantošanu transplantāta atgrūšanas slimību gadījumu ārstēšanā.
Otrā konferences sesijas tika veltīta ģenētiskajiem aspektiem, ko vadīja Virpi Tohonen, PhD no Karolinskas institūta, Klīniskās Universitātes slimnīcas, Zviedrijā. 
Sesijas garumā citoģenētikas ārējās kvalitātes novērtēšanas dienesta pārstāves - Katrina Racka, PhD, un Rozalinda Heistingsa, PhD, sniedza lekcijas par “Ļaundabīgo hemato-onkoloģisko audzēju ģenētisko un citoģenētisko testēšanu” un “Prenatālās un preimplantācijas ģenētiskās diagnostikas kvalitātes uzlabošanu”.
Lielu iespaidu uz klausītājiem atstāja Rīgas Paula Stradiņa universitātes, Bioloģijas un mikrobioloģijas fakultātes, lektores Dr. Zitas Krūmiņas lekcija “Cilmes šūnu transplantācija retām ģenētiskām saslimšanām. Gadījuma ziņojumi”, lekcijas laikā daktere stāstīja par konkrētiem alogēno cilmes šūnu ārstēšanas gadījumiem bērniem ar smagām ģenētiskām saslimšanām. Dr Krūmiņa īpaši uzsvēra, ka ir nepieciešams padomāt par savu nabassaites asiņu donoru banku Latvijā, lai būtu iespēja ārstēt bērnus ar dažādām ģenētiskām saslimšanām.
Konferences dalībniekiem bija unikāla iespēja iepazīties ar jaunākām tehnoloģijām un iekārtām, kuras piedāvāja šādas firmas: SIA Merck, SIA Biosan, SIA Fima, A/S Origio, Gedeon Richter Plc. pārst. Latvijā, Vitrolife Sweden AB, OU Inbio, SIA BioAvots, SIA Medilink, SIA BENU, SIA AGA, SIA Interlux, UAB ViaMedPharma.  
Pēc konferences tās viesi un dalībnieki sniedza atsauksmes, ka konference organizēta augstā līmenī, kas atbilst Eiropas standartiem, kā arī izteica atzinību par uzaicinātajiem vieslektoriem. Gala rezultātā konferences dalībnieki nonāca pie secinājuma, ka personalizētās medicīnas attīstības Latvijā ir ļoti svarīga un nepieciešama.


Back
Zvanīt