Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

4. ikgadējā starptautiskā konference “Reproduktoloģija, ģenētika un biotehnoloģijas”

IVF Riga
https://www.ivfriga.lv/jaunumi.html2018-10-16

2018. gada 12. oktobrī tradicionāli norisinājās 4. ikgadējā starptautiskā konference “Reproduktoloģija, ģenētika un biotehnoloģijas”. Konferenci organizēja iVF Riga Holdings, kas ietver sevī Reproduktoloģijas klīniku, Ģenētikas centru un Cilmes šūnu centru. Šajā konferencē piedalījās reproduktoloģijas, ģenētikas un cilmes šūnu speciālisti no Austrijas, Gruzijas, Grieķijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Vācijas, Spānijas, Krievijas un Latvijas un pastāstīja par jaunumiem savā jomā.
Konferenci apmeklēja vairāk kā 150 speciālistu: ginekologi, ģenētiķi, onkologi, ģimenes ārsti, imunologi, embriologi, laboratorijas speciālisti, vecmātes, biotehnologi, u.c.
Atklāšanas ievadrunā Dr. Violeta Fodina, iVF Riga Holdinga medicīnas direktore un vadošā speciāliste, vērsa uzmanību uz reģeneratīvās medicīnas attīstību pasaulē, uz nepieciešamību attīstīt modernas tehnoloģijas Latvijā. Dr. Fodina izsludināja “Cilmes šūnu tehnoloģiju un speciālistu asociācijas” izveidošanu un aicināja visus konferences dalībniekus piedalīties asociācijas darbībā.
Pirmā konferences daļa tika veltīta cilmes šūnām. Konferences dalībniekiem bija lieliska iespēja iepazīties ar cilmes šūnu pielietošanas rezultātiem autisma ārstēšanā, neiroreģeneratīvu un neiroimmunomodulāru saslimšanu ārstēšanā un kaulu atjaunošanā.
Lielu interesi izraisīja Dr. W.-D. Grimma (PhD, MSc), periodontoloģijas vecākā profesora (Zobu medicīnas departaments, Veselības fakultāte, Witten/Herdecke universitāte, Vācija) uzstāšanās par cilmes šūnu pielietošanu stomatoloģijā.
Gocha Shatirishvili, MD, PhD, Ģimenes nabassaites asiņu bankas Geocord medicīnas direktors un Šūnu tehnoloģiju un terapijas nodaļas Vēža pētniecības centra zinātniskais direktors (Tbilisi, Gruzija) savā lekcijā pastāstīja par sasniegumiem ar autismu slimu bērnu ārstēšanā. Dr. Shatirishvili iepazīstināja konferences dalībniekus ar rezultātiem, ko ir sasnieguši gruzīnu kolēģi autisma ārstēšanā.
Marija Mihailova, PhD, molekulārā bioloģe, iVF Riga Cilmes šūnu centra biotehnoloģe, akcentēja tādu jautājumu, kā kvalitātes kontroles nepieciešamību un svarīgumu darbā ar cilmes šūnām.
Otrā konferences daļa tika veltīta ģenētikai un reproduktoloģijai. Dažādu valstu speciālisti prezentēja rezultātus par jaunāko tehnoloģiju pielietošanu vēža diagnostikā un reproduktoloģijas jomā.
Īpašu uzmanību izsauca emeritētais cilvēka ģenētikas profesors Andrew Read no Ģenētiskās medicīnas centra, Sv. Marijas slimnīcas (Mančestra, Lielbritānija), kas detalizēti pastāstīja par medicīnas ģenētikas nozīmi, ģenētisko skrīningu iespējām, par nepieciešamību stingri izvērtēt, kādos gadījumos ir iespējams pareizi izvērtēt un interpretēt testu rezultātus, un kādos to nav iespējams izdarīt ar ticamu precizitāti.
Medicīnas ģenētikas profesore Karen Temple (Southampton and Wessex klīniskās ģenētikas serviss, Lielbritānija) savā prezentācijā uzsvēra ģenētiskā imprintinga lomu IVF ārstēšanā, pastāstīja par epiģenētisko faktoru ietekmi uz embriju attīstību un to spēju tikt pārmantotiem.
Konferences dalībniekiem arī bija iespēja iepazīties ar medicīnas iestāžu un laboratoriju aprīkojumu, produktiem un pakalpojumiem, kurus sniedz iVF Riga partnieri: SIA Merck, A/S Origio, SIA Hydrox, SIA Biosan, Gedeon Richter Plc. representation in Latvia, Vitrolife Sweden AB, SIA GenMedica Baltic, SIA BENU, SIA Interlux, UAB ViaMedPharma.
Ir vērts īpaši uzsvērt, ka iVF Riga starptautiskā konference izraisīja lielu interesi; gan dalībnieki, gan viesi atzīmēja konferences augstu organizācijas un vadīšanas līmeni, novērtēja tāda veida pasākuma nozīmi Latvijas medicīnas attīstībā.


Back
Zvanīt