Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

ERA tests - Endometrija uztveres spējas noteikšana

IVF Riga
https://www.ivfriga.lv/jaunumi.html2013-09-10

Kas ir ERA?

ERA ir personalizēts ģenētiskais tests endometrija receptīvo spēju noteikšanai (t. i., tests nosaka dzemdes gļotādas gatavību embrija implantācijai konkrētajā laika periodā). Ar šīs molekulārās diagnostikas metodes palīdzību endometrija audu parauga RNS tiek hibridizēts, tad notiek 238 gēnu ekspresijas līmeņa analīze, kas norāda uz endometrija receptīvo funkciju stāvokli. To nosaka datora programma pēc specifiskajiem gēnu ekspresijas profiliem. ERA tests palīdz izskaitļot labāko laiku embriju implantācijai, individuāli katrai sievietei.


Kāpēc izvēlēties ERA testu?

Šis tests tika veikts pacientēm ar neizdevušos labas kvalitātes embriju implantāciju (vismaz 3 embriju transfēri ar negatīvu rezultātu sievietēm vecumā zem 37 gadiem vai 2 – sievietēm virs 37 gadiem). Tas tiek rekomendēts pacientēm ar anatomiski neizmainītu dzemdi un normālu endometrija biezumu (≤6 mm) bez acīmredzamām izmaiņām. Implantācijas loga „nobīde” tika konstatēta apmēram 20% tādu pacientu. Šī analīze palīdz noteikt implantācijas logu, ļaujot plānot personalizētu embriju transfera laiku, balstoties uz individuāliem rezultātiem.
ERA tests parāda augstu sensitivitāti un specifitāti gēnu ekspresijas profila noteikšanā, kas saistīts ar uztveres spēju. Līdz šim labākais laiks embriju implantācijai tika noteikts, balstoties uz histoloģiskiem kritērijiem. Šī metode gan ir subjektīva, bez speciāliem kritērijiem tām pacientēm, kurām ir diagnosticēta neauglība un kurām nav. Savukārt ERA tests pārvar šīs problēmas, jo tiek iegūti individuāli dati par katru pacientu, kas ļauj konkrētam pacientam noteikt labāko endometrija uztveres laiku embriju implantācijai (embrija transfērs notiek nākamajā menstruālā ciklā tajā pašā laikā).


Paraugu iegūšana?

Lai veiktu šo analīzi, ir nepieciešams veikt endometrija biopsiju sievietes dabīgajā vai hormonaizvietojošajā ciklā, laika posmā, kas atbilst endometrija maksimālās uztveres spējas fāzei. Tas ir, dabīga cikla 21. dienā, septiņas (7) dienas pēc LH (luteinizējošā hormona) pieplūdes pīķa (LH+7, vai 6 dienas pēc folikulu plīsuma (ovulācijas), ja tiek veikta ultraskaņas kontrole), vai piecas (5) pilnas dienas pēc progesterona lietošanas – hormonu aizvietojošās terapijas ciklos. Pēc biopsijas materiāla iegūšanas, tas nekavējoties tiek ievietots ERA kriostobriņā (piegādā ražotājs - IVIOMICS kompānija) ar šķidrumu, kas nodrošina audu saglabāšanu, un tad nogādāts Valensijas Universitātes zinātniskajā laboratorijā. Rezultāts kļūst zināms 20 dienu laikā no parauga saņemšanas brīža. Tas ir attiecināms tikai uz konkrētu laika periodu, kad tika veikta endometrija biopsija.

Back
Zvanīt