Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

Grūtniecība - 3. trimestris: sajūtas, izmaiņas, padomi

3. trimestris: 27. - 40. nedēļa
IVF Riga
https://www.ivfriga.lv/jaunumi.html2020-09-09

3. trimestris
Kādas ir izmaiņas mātes un mazuļa ķermenī, sajūtas, problēmas; kas ir iespējams un kas nav?

Mammai:

Grūtniecības 3. trimestris - pēdējais grūtniecības periods. Atlicis vēl tikai mazliet paciesties - pavisam drīz Jūs apskausiet ilgi gaidīto bērniņu! Tagad, sākoties pirmsdzemdību atvaļinājumam, ir pienācis laiks iegūt spēku, apmeklēt kursus topošajiem vecākiem un sagatavoties bērniņam (izvēlēties slimnīcu, uzzināt, kas nepieciešams, ja vīrs vēlas apmeklēt dzemdības, sakārtot bērnistabu, savākt somu ...).
Šajā periodā Jūs varat būt ļoti nogurusi un vēlēties, lai grūtniecība tiktu atrisināta pēc iespējas ātrāk: palielināts vēders topošo māmiņu padara neveiklu, apgrūtina gulēšanu; gaitas izmaiņas; palielinātas dzemdes dēļ pārvietojas iekšējie orgāni, plaušām ir mazāk vietas, kas izraisa elpas trūkumu; parādās muguras sāpes. Rīta nelabumi var atgriezties.
Pirms dzemdībām rodas bailes: kā Jūs sapratīsiet, ka dzemdības sākušās? Kā tās norisināsies? Vai tas tiešām ļoti sāp?
Ikviena topošā māmiņa izjūt šādu pieredzi, bet mēģiniet neuztraukties: dzemdības ir neizbēgams fizioloģisks process, kura rezultāts būs īsts brīnums - Jūs satiksieties ar savu mazuli, viņu apskausiet un sapratīsiet, kas ir patiesa laime!

Mazulim:

Bērniņš turpina augt, visas tā pamatsistēmas jau darbojas, lai gan to attīstība joprojām turpinās (smadzenes aug, veidojas jaunas šūnas un nervu savienojumi, tiek izveidota termoregulācija, acis reaģē uz gaismu, kas iekļūst caur mātes vēderu; mazulis dzird visu, kas notiek ārpus tā).
Mazulis atpazīst mātes sirds pukstēšanu - tāpēc viņš tūlīt pēc piedzimšanas nomierinās, ja māte to piespiež pie krūtīm. Mazuļa āda kļūst gluda un sārta. Viņam kļūst arvien šaurāk "mājiņā". Sākot no 37. nedēļas viņš ieņem galīgo stāvokli dzemdē.
Sākot ar 40. nedēļu, mazuļa kustības tiek palēninātas, visi viņa orgāni un sistēmas ir gatavas jebkurā laikā sākt strādāt patstāvīgi. Dzimšana var notikt jebkurā laikā.
Mazulis aug un attīstās - no ziedkāpostu lieluma 27. nedēļā līdz ķirbja lielumam 40. nedēļā.

3. trimestra padomi

  • Turpiniet uzraudzīt uzturu un lietot vitamīnu kompleksus;
  • Ēdienreizēm jābūt sadalītām: ēdiet bieži, bet nelielās porcijās, lai izvairītos no nelabuma un grēmām, kas grūtniecības pēdējā posmā bieži uzrodas;
  • Apmeklējiet ārstu un maternitātes nodarbības kopā ar topošo tēvu;
  • Valkājiet apavus ar zemu papēdi;
  • Noformējiet pirmsdzemdību atvaļinājumu
  • Sargieties no priekšlaicīgām dzemdībām (apmeklējiet ārstu biežāk: no 36. nedēļas - katru nedēļu)
Grūtniecības novērošana klīnikā iVF Riga: pieraksts pa tālr.: (+371) 67 111 117; ivfriga@ivfriga.eu; Zaļā iela 1, Rīga

Back
Zvanīt