Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

Grūtniecība un manikīrs

IVF Riga
https://www.ivfriga.lv/jaunumi.html2020-05-29
Grūtniecība ir brīnišķīgs un neaizmirstams periods katras sievietes dzīvē. Mūsdienīgas topošās māmiņas jūtas īpašas un grūtniecības laikā vēl vairāk cenšas sekot līdzi jaunākajām modes tendencēm. Proti, katra sieviete vēlas izskatīties labi, grūtniecības laikā vēlme palutināt sevi tikai pieaug. Bieži rodas pilnīgi loģisks jautājums: “vai drīkst veikt gēllakas manikīru grūtniecei? Vai gēllakas pārklājums grūtniecības laikā nav kaitīgs?” 
Mēģināsim tikt skaidrībā, jo aizliegto procedūru sarakstā manikīrs grūtniecības laikā neietilpst, taču ir noteiktas nianses, kuras vēlams zināt pirms veicat pierakstu pie meistares. Ir zināms, ka laku sastāvā noteiktā mērā ietilpst ķīmiskas vielas, kuras nav 100% drošas un potenciāli var negatīvi ietekmēt gan mātes, gan topošā mazuļa veselību. Topošās mātes organisma resursi ir virzīti tā, lai iznēsātu veselu bērnu, līdz ar to, protams, samazinās arī imunitāte un paaugstinās risks attīstīties alerģiskajām reakcijām. Tā, piemēram:
  • Formaldehīdam ir nepatīkama smaka, tas palīdz gēllakai labāk pieķerties pie dabīgā naga. Formaldehīds spēj izraisīt alerģiskas reakcijas, galvassāpes, negatīvi ietekmēt attīstību un CNS (Centrālā nervu sistēma).  
  • Kampars spēj paaugstināt uterīno (dzemdes muskulatūras) tonusu un ietekmēt topošās māmiņas sirds-asinsvadu sistēmas darbību.
  • Toluols veicina lakas ātrāku izžūšanu un noturību. Tas ir spēcīgs šķīdinātājs. Nokļūstot grūtnieces elpceļos, var negatīvi ietekmēt augļa attīstību.
  • Butilētais hidroksianizols noteiktās devās spēj izraisīt onkoloģiskās saslimšanas.
Līdz ar to, pirms lakot nagus, pārliecinies, ka materiālu sastāvā nav šo vielu un savienojumu. Ja tev ir grūtnieču toksikoze, tad visdrīzāk manikīru nāksies atlikt, jo ķīmisko savienojumu tvaiki, kas izdalās gaisā var pasliktināt stāvokli un radīt nepatīkamas sajūtas. 
Ņemot vērā faktu, ka gēllaka ir ilgnoturīga, sievietes parasti nekrāso nagus biežāk par vienu reizi divās-trijās nedēļās, tādēļ varbūtība saindēties ir niecīga. Tieši tāpēc, oficiāli grūtniecēm nav aizliegts veikt manikīru visas grūtniecības laikā, taču visam jābūt saprāta robežās. Pareizi veiktais manikīrs pie kvalificēta meistara nav kaitīgs grūtnieces veselībai, taču ir daži būtiski momenti, kuri jāņem vērā. 
Pirmkārt, jāsaprot, ka grūtniecības laikā strauji mainās hormonālais fons. Pārmaiņas ietekmē ne tikai visu sievietes organismu bet arī nagu struktūras kvalitāti. Dažām sievietēm nagi aug ātrāk un paliek biezāki, taču vairumam, pretēji, nagi kļūst trauslāki, lūzt un sāk šķelties. Līdz ar to pastāv varbūtība, ka veicot manikīru ar gēllaku grūtniecības laikā, laka neturēsies tik ilgi, kā bija iecerēts. 
Otrkārt, rēķinies, ka manikīrs ar gēllaku vidēji aizņem 1,5 - 2 stundas un tev būs jāsēž nekustīgi visas procedūras laika garumā, iespējams, ka mugurai un kājām būs grūti. 
Treškārt, manikīra veikšanai jāizvēlas salonus, kas atbilst drošības kritērijiem un dezinfekcijas prasībām. Gēllakām jābūt pārbaudītām, oriģinālām, nevis lētajiem aizvietotājiem ar augstu ķīmisku vielu saturu. Atceries, kvalitatīvs produkts nekad nebūs lēts, līdz ar to ir jārēķinās, ka kvalitatīvs manikīrs salonā nekad nemaksās mazāk par vidēji pieņemto + PVN. Pretējā gadījumā, gan procesa, gan produktu kvalitāte, kā arī sniegtā pakalpojuma līmenis ir apšaubāms, jo maksājot mazāk, cietīs kvalitāte un veselība nākotnē. Skopais maksā divreiz. Starp citu, tas ir attiecināms uz visām procedūrām, kas tiek piedāvātas topošajai māmiņai (ivfrigastemcells.lv/). Neuzķeries uz mārketinga trikiem, kurus izdomā tikai, lai pārdotu pakalpojumu, domā līdzi un iepazīsties ar piedāvājumiem, to galvenajām atšķirībām un mērķiem. Un pēdējais, ievēro intervālus starp manikīra procedūrām, jo arī nagiem ir jāatpūšās. Kvalitatīvs gēllakas manikīrs turēsies ilgi un priecēs tevi līdz pat mēnesim.
Tuvojoties dzemdību datumam, topošā māmiņa īpaši gatavojas svinīgai dienai, taču jāatceras, ka dodoties uz dzemdību nodaļu nagiem pēc iespējas jābūt īsākiem, ne tikai, lai netraumētu un nesaskrāpētu mazuļa maigo un plāno ādu, bet arī, lai atvieglotu pēcdzemdību ikdienas rūpes. Dodies uz dzemdībām ar gaumīgiem, koptiem un īsiem nadziņiem ar bezkrāsainu laku vai neuzkrītošiem spīdumiem. 
Kāpēc tā tas ir pieņemts? Speciālisti to iesaka tādēļ, lai ārstniecības iestādes personāls, kas pieņem dzemdības (vecmāte, ginekologs), var laicīgi nolasīt pēc Jūsu ķermeņa reakcijas veselības stāvokli un pieņemt operatīvu lēmumu ārkārtējās situācijas gadījumā. Katras dzemdības ir īpašas, un iepriekš nevar paredzēt to ilgumu, gaitu un iznākumu. Tāpēc, ja rodas aizdomas par mātes labsajūtas pasliktināšanos dzemdību laikā, dzemdību speciālists pēc lūpu un nagu nokrāsas var nolasīt mātes stāvokli un ātri reaģēt. Tas pats tiek attiecināts arī uz pārmērīgo kosmētikas lietošanu. Jābūt zelta vidusceļam! Dzemdībām noteikti ir jāgatavojas, gan psiholoģiski, gan fiziski, gan arī ārēji un katra sieviete, it īpaši grūtniece ir pelnījusi palutināt sevi ar tādu sīkumu kā manikīrs grūtniecības laikā! Apmierināta, pašpārliecināta topošā māmiņa ir laimīga mamma un, ja māte ir laimīga, tad arī visa ģimene ir laimīga! Lai Jums vieglas un skaistas dzemdības!

Back
Zvanīt