Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

Jaunās tehnoloģijas IVF

IVF Riga
https://www.ivfriga.lv/jaunumi.html2019-08-29

Medicīna strauji attīstās un  ik  gadus cilvēces labā zinātniskiem pētījumiem un izstrādēm tiek piešķirti milzīgi naudas līdzekļi. Reproduktoloģijas sfēra nav izņēmums.

Pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, speciālisti ir iemācījušies veikt selekciju reproduktīvajām šūnām, izvēloties kvalitatīvākās, tādējādi palielinot grūtniecības iestāšanās izredzes.

Jūs varat atlikt grūtniecību, ja to pieprasa tā brīža apstākļi. Mūsdienīgās kriokonservācijas (vitrifikācijas) metodes ļauj atlikt maternitāti vai paternitāti, piemēram, sociālu iemeslu vai onkoloģisku saslimšanu dēļ. Topošie vecāki tagad var nesatraukties par sava mazuļa veselību pat tad, ja kāds no ģimenes locekļiem ir jebkādas ģenētiskas saslimšanas nesējs. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj ārstiem pārbaudīt absolūti visas hromosomas un noteikt noslieces no normas jau embrija stadijā.

Ir radītas jaunas vides embrijiem, spermatozoīdiem un olšūnām, sintezēti efektīvāki medikamenti un izstrādātas jaunas ārstēšanas metodes, kas būtiski paaugstina iespējamo labāko rezultātu varbūtību.

Bez šaubām, visi mūsdienu sasniegumi neauglības ārstēšanas jomā – tas ir vēl viens solis uz priekšu katram, kas vēlas iepazīt maternitātes vai paternitātes prieku. Pateicoties sasniegumiem reproduktoloģijā, neatkarīgi no šķēršļiem un dzīves apstākļiem, Jums ir izredzes kļūt laimīgiem – kļūt par vecākiem.

Embrija apvalka atvēršana (Hatching)

Cilvēka olšūna un embrijs pirmajās attīstības dienās ir norobežoti ar olbaltumu apvalku (zona pellucida) – putnu olas čaulas savdabīgs analogs. Lai notiktu veiksmīga implantācija (piestiprināšanās) dzemdē, embrijam jāpārplēš ārējais apvalks. Šo procesu sauc par hetčingu( hatching).

Pieļauj, ka problēmas ar hetčingu (vismaz daļēji) var būt par iemeslu tam, kādēļ dažiem pāriem neiestājās grūtniecība. Asistēts hetčings ir mikromanipulācijas procedūra, kuras laikā tiek izveidoti caurumiņi ārējā apvalkā tieši pirms embrija pārnešanas dzemdē, kas atvieglo dabisko hetčingu un embrija implantāciju,  kuru izmanto IVF/ICSI programmā.
Dažos gadījumos asistēts hetčings var palielināt grūtniecības iestāšanās varbūtību lielāka reproduktīva vecuma sievietēm, pacientēm ar neskaidras izcelsmes neauglību un pāriem ar vairāku neveiksmīgu IVF/ICSI mēģinājumu vēsturi.

Blastocistu kultivācija

Embriju kultivēšana līdz blastocistai

Mūsdienās kļuvis iespējams kultivēt (izaudzēt) embrijus laboratorijā līdz blastocistas stadijai – embrijs tiek izaudzēts līdz 5. dienai, kad tas sasniedz visaugstāko fizioloģiskās attīstības posmu, tad tas var tikt pārnests dzemdes dobumā. Daži pētnieki atzīmē, ka tam biežāk seko grūtniecības iestāšanās. To var izskaidrot šādi: embrija pārnešana dzemdē 5. diennaktī ir dabiskāka, jo parastos apstākļos embrijs no olvada iekļūst dzemdē tieši šājā stadijā. Turklāt embriju audzēšana līdz blastocistu stadijai ļauj izvēlēties vislabākos embrijus to pārvietošanai dzemdes dobumā, jo „vāji" vai ģenētiski nepilnvērtīgi embriji apstājas savā attīstībā vēl pirms blastocistas stadijas.

Olšūnu (oocītu) aktivācija ar Cult-Active

Ja iepriekšējos ICSI (viena spermatozoīda injekcija olšūnas citoplazmā jeb mikroapaugļošana) mākslīgās apaugļošanas ciklos pacientiem bija neliels apaugļoto šūnu skaits, tādos gadījumos rekomendējam lietot Cult-Active. Tā ir inovatīva metode, kuru pielieto, lai aktivizētu olšūnas pēc apaugļošanas un pazemināta šūnu kvantitātes un kvalitātes gadījumos. Šī parādība biežāk novērojama sievietēm pēc 37 gadiem.

Jaunā vide embriju kultivēšanai – EmbryoGen

Mākslīgā apaugļošana ir daudzpakāpju process, kurā ikviens solis ir ļoti būtisks. Līdz šim to bija iespējams kontrolēt no olšūnu iegūšanas brīža līdz embriju transfēram, t.i. laboratorijas apstākļos, taču šobrīd ar jauno EmbryoGen vidi embriju attīstību iespējams veicināt arī sievietes dzemdes dobumā. Embriji līdz trešajai dienai tiek kultivēti EmbryoGen vidē, kas pēc jaunākajiem pētījumiem tas ievērojami uzlabo mātes un embrija komunikāciju šūnu līmenī. EmbryoGen ieteicams izmantot pacientēm pēc 35.g.v., kurām ir paaugstināts risks bērna neiznesāšanai. EmbryoGen sastāvā ir signālmolekulas, kuras dabīgos apstākļos atrodamas mātes audos. Šīs signālmolekulas veicina mātes un embrija komunikāciju šūnu līmenī, tādejādi aizsargājot embriju no stresa un padarot to spēcīgāku implantēties sākuma un beigu periodā.

Kā zināms, viens no iemesliem bērniņa neiznēsāšanai ir sievietes organisma imūnreakcija pret embriju kā svešķermeni, EmbryoGen uzlabo šo savstarpējo mātes un bērna šūnu komunikāciju veicinot embrija(u) implantāciju.

EmbryoGen sastāvā ir signālmolekulas, kuras var atrast mātes audos. Šīs signālmolekulas veicina mātes un embrija komunikāciju šūnu līmenī, tādejādi aizsargājot embriju no stresa un padarot to spēcīgāku implantācijas sākuma un beigu periodā. Viens no iemesliem bērniņa neiznēsāšanai ir sievietes organisma imūnreakcija pret embriju kā svešķermeni. EmbryoGen uzlabo šo savstarpējo mātes un bērna šūnu komunikāciju, kas veicina embriju implantāciju.

Kas ir EmbryoGlue un kā tas var palīdzēt embrija implantācijai?

EmbryoGlue – speciāli izstrādāta vide, kuru izmanto embrija transfēra laikā, embriju implantācijas dzemdē uzlabošanai

Embrija(u) transfērs (embrija ievadīšana sievietes dzemdes dobumā) ir pēdējais un viens no svarīgākajiem soļiem mākslīgās apaugļošanas ciklā. No olšūnu iegūšanas brīža līdz embriju transfēram embrioloģijas laboratorija nodrošina optimālus apstākļus un vidi labai embriju attīstībai. Pēc embriju transfēra tikai no paša embrija ir atkarīga tā spēja piesaistīties sievietes dzemdes dobumā. Šobrīd ar jauno EmbryoGlue ir iespējams palīdzēt šajā procesā.

EmbryoGlue – speciāli izstrādāta vide, ko izmanto embriju transfērā, kas paaugstina embriju implantācijas potenciālu. Šī vide ir bagāta ar hialuronskābi, ogļhidrātiem un aminoskābēm, kas kopā darbojas kā saistvielas dzemdes dobumā embriju implantācijas laikā. Hialuronskābe ir dabīga viela, kas atrodas cilvēka audos. Zinātniskos pētījumos ir novērots, ka embriju implantācijas brīdī sievietes dzemdes dobumā ir paaugstināts hialuronskābes līmenis, kas palīdz embrijam labāk implantēties. Paaugstinātais hialuronskābes daudzums EmbryoGlue vidē, kurā embrijs tiek ievietots pirms transfēra, paaugstina embrija spēju piesaistīties sievietes dzemdes dobumā.

PICSI (viena spermatozoīda injekcija olšūnas citoplazmā)

PICSI (viena spermatozoīda injekcija olšūnas citoplazmā) - labākās morfoloģijas un kustības spermatozoīda atlase turpmākai olšūnas apaugļošanai mikromanipulācijas ceļā. Lai izvēlētos labāko spermatozoīdu olšūnas apaugļošanai, līdz šim vienīgais paņēmiens spermatozoīda novērtēšanā   ir bijis vizuāla novērošana. Embriologi bieži saskaras ar nenobriedušiem spermatozoīdiem. Spermatozoīdiem ar labu morfoloģiju un kustību var būt citi defekti, ko nevar vizuāli novērtēt, piemēram – DNS fragmentācija vai kavēta attīstība. Šie defekti ietekmē embriju kvalitāti un attīstību, kā arī var sekmēt grūtniecības pārtraukšanos.

Izmantojot jauno PICSI tehniku (fizioloģiski labākā viena spermatozoīda injekcija olšūnas citoplazmā) ir iespējams atlasīt spermatozoīdus arī bez vizuāli redzamiem defektiem. Šī metode uzlabo spermatozoīdu selekciju līdz 98%. Šajā tehnikā spermatozoīdi tiek ievietoti hialuronskabē, kas piesaista nobriedušus spermatozoīdus. Kā zināms tikai pilnīgā nobriedušiem spermatozoīdiem, kas ir sasnieguši spermatoģenēzes pēdējās attīstības pakāpi ir attīstījušies hialuronskābes piesaistes receptori. Turpretī nenobriedušiem spermatozoīdiem ir paaugstināta DNS fragmentācija, aneiploīdija (hromosomu skaita izmaiņas) un nenobriedusi citoplazma, kas viss kavē to apaugļošanas spēju. Izmantojot jauno PICSI tehniku, tiek paaugstināta iespēja sasniegt veiksmīgu grūtniecību.


Back
Zvanīt