Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

Kas ir slikta olnīcu atbilde?

IVF Riga
https://www.ivfriga.lv/jaunumi.html2020-02-27
Kad sievietes olnīcas sāk zaudēt savu reproduktīvo potenciālu, tas var novest pie neauglības. Mēs zinām, ka ar vecumu olšūnu krājumi olnīcās samazinās, bet tas nav vienīgais iemesls. Ņemot vērā mūsu pieredzi, slikta vai negatīva atbilde uz olnīcu stimulāciju var būt pietiekami jaunā vecumā un pretēji - vecākā reproduktīvā vecuma sievietēm (pēc 38 gadiem) var būt normāla olnīcu rezerve un laba atbilde uz stimulāciju. Tāpēc sliktas atbildes iemesli ir ne tikai ovariālas rezerves samazināšanās ar vecumu, bet arī iespējamie ģenētiskie traucējumi, medicīniskā ārstēšana, vides faktori, kas izraisa olnīcu izsīkšanu jaunībā.
Pievērsiet uzmanību tabulai un seciniet, cik daudz ir jāpieliek pūļu, lai iegūtu vienu eiploīdu blastocistu (5. dienas embriju ar normālu hromosomu komplektu) un lolotu grūtniecību!

Viens no ovariālas rezerves jeb olnīcu krājumiem novērtēšanas kritērijiem ir AMH (Anti-Millera hormons). Normāls AMH līmenis – 0,4 – 4.0 ng/ml. Ja AMH ir augstāks – tas liecina par sliktu olnīcu darbību, kas saistīta ar multifolikulāru olnīcu vai Policistisko olnīcu sindromu (PCOS). Ja AMH ir zemāks par normu – tas liecina par samazinātu olšūnu krājumiem.
Otrs kritērijs ir FSH - hormons, kas stimulē folikulu pieaugumu. Ja FSH > 12, tad olnīcas slikti reaģē uz organisma pieprasījumiem un neatbildēs uz stimulācijas zālēm.
Ir vēl daudz detaļu, kas galu galā ietekmē IVF laikā iegūto olšūnu skaitu.
Jebkurā gadījumā, ja esat saskāries ar problēmu - olnīcu slikta atbilde uz stimulāciju, esiet droši: iVF Riga klīnika var palīdzēt! Mums ir izstrādāta sava taktika pacientu ārstēšanai ar sliktu atbildi, izstrādāti un pielietoti individuālie ārstēšanas plāni katram pacientam, un mēs esam sasnieguši ļoti labus rezultātus!
iVF Riga klīnikā, Zaļā iela 1, 2. st., tālr.: +371 67 111 117; +371 25 641 022

Back
Zvanīt