Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

PGD (Embriju Pirmsimplantācijas ģenētiskā diagnostika)

IVF Riga
https://www.ivfriga.lv/jaunumi.html2013-11-27
PGD (Pirmsimplantācijas ģenētiskā diagnostika) un PGS (Pirmsimplantācijas ģenētiskais skrīnings) analīzes ļauj veikt embrija visu 24 hromosomu pārbaudi (hromosomu skaits, biežākās aneiploīdijas), pirms tas tiek ievietots sievietei dzemdē. Tas dod iespēju pāriem izvelēties uz transfēru embriju bez ģenētiskajām anomālijām. Analīzes būtu jāveic pāriem, kuriem ir bijusi atkārtota grūtniecības pārtraukšanās ar neizskaidrojamu iemeslu, kā arī tiem, kuriem piedzimis bērns ar ģenētisku saslimšanu. Analīzes rezultāti tiek saņemti divu nedēļu laikā.

Analīzes veikšanai izvēlas embrijus, kas pēc kvalitātes ir vislabākie izvēlētajai biopsijas dienai. Katrs izvēlētais embrijs tiek atzīmēts. Ģenētiskā analīze tiek veikta ar aCGH testa palīdzību. Pēc biopsijas veikšanas embrijus sasaldē un nākamajā ciklā, kad ir zināmi analīžu rezultāti, var izvēlēties embrijus bez anomālijām un pārnest dzemdē.

PGD ieteicams veikt pacientiem:

  • Kas piedzīvojuši atkārtotu grūtniecības pārtraukšanos un neveiksmīgu embriju implantāciju.
  • Kas slimo ar nopietnām iedzimtām ģenētiskām saslimšanām vai ir to gēnu nēsātāji.
  • Kam piedzimis bērns ar nopietnu ģenētisku iedzimtu slimību un ir liels risks, ka nākamais bērns var piedzimt slims.
  • Sievietēm pēc 35 gadu vecuma, kurām attīstās labas kvalitātes embriji, bet neiestājas grūtniecība, lai noteiktu iespējamas hromosomu skaita anomālijas.
  • Kas vēlas noteikt ar dzimumu saistītās saslimšanas.
  • Kuriem ir slikta spermas kvalitāte – zema koncentrācija, slikta spermatozoīdu morfoloģija, augsta DNS fragmentācija (oligoastenoteratozoospermija).
Biopsijas veikšanai tiek izmantotas augstas klases tehnoloģijas. Ar lāzera palīdzību var veikt embrija apvalka atvēršanu konkrētā iezīmētā vietā un trajektorijā. Tas ļauj ātri un nekaitīgi veikt embrija apvalka atvēršanu un dod iespēju maksimāli izslēgt embrija šūnu traumēšanu procedūras laikā.

Embrija apvalka atvēršana ar lāzera palīdzību ir nozīmīga embriju biopsijas veikšanai. Embriju biopsiju veic, lai paņemtu vairākas šūnas no blastocistas un veiktu pirmsimplantācijas ģenētisko analīzi.

Back
Zvanīt