Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

Vīriešu auglība. Reproduktīva funkcija.

IVF Riga
https://www.ivfriga.lv/jaunumi.html2019-08-27

Reproduktīva funkcija – viena no svarīgākajām cilvēka organismā, kā arī jebkurā citā dzīvā organismā. Jaunas dzīves parādīšanās, kas nodrošina dzimtas turpināšanu, ir sarežģīts fizioloģisku procesu rezultāts(spermatoģenēze, seksuāls uzbudinājums, erekcija, ejakulācija, spermatozoīdi). Šo funkciju ietekmē vispārējā veselība (asinsvadu, neirogēnā, endokrīnā sistēma, psiholoģiskais stāvoklis, ikdienas paradumi, imūnsistēma u.c.).

Pēc oficiālajiem PVO datiem, neauglīgas laulības biežums viduvēji ir 10-15% no kopīgā laulāto pāru skaita bez tendencēm samazināties.

Pēc speciālistu vērtējuma Eiropā ir aptuveni 10% neauglīgu laulāto pāru. Pievērš uzmanību tieši vīriešu faktora neauglības īpatsvara izaugsmes tendencēm laulībā. Pēc pēdējām datiem, vīriešu “ieguldījums” neauglības laulībā sāk dominēt virs sieviešu. Pēdējo 20 gadu laikā tas palielinājās no 30% līdz 50% un turpina neatlaidīgi augt. Kā uzskatāms pieradījums ir ejakulāta kvalitāte. Normālo ejakulāta radītāju analīze 20. un 21.gs. sākumā: ja 1949. gadā kā norma skaitījās 300-60 miljons spermatozoīdu 1ml ejakulātā, tad jau 2009. gadā – tikai 20-12 miljoni 1ml ejakulātā. Pēdējo gadsimtā ir atzīmēta spermatozoīdu kvantitātes samazināšana spermā gandrīz trīs reizēs. Tamlīdzīga tendence stāsta par ejakulāta kvalitātes progresīvu pasliktināšanu.


Back
Zvanīt