Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

VIVA GENOMICS: DZĪVES STILA ĢENĒTISKIE TESTI

DACE SERĢE, Ģenētikas centra iVF RIGA vadītāja - intervija žurnālā Beauty Cloud
IVF Riga
https://www.ivfriga.lv/jaunumi.html2020-09-16

Gēniem ir ļoti liela nozīme prāta un ķermeņa darbībā. Gēnu izmaiņas mijiedarbībā ar vides faktoriem var ietekmēt izskatu, uzvedību un veselību kopumā. Bet tikai mūsu centrā ir iespējams veikt ģenētiskos DNS testus, kas palīdzēs labāk izprast sevi un noteikt vispiemērotāko dzīvesveidu. Mūsu DNS testi palīdzēs jums iegūt informāciju, kas ļaus pieņemt vispareizākos lēmumus dažādās dzīves jomās.

DNS sekvenēšana var atklāt  pārmantotas organisma īpatnības, kas ietekmē izskatu un labsajūtu. Proti, ģenētiskajā kodā sākotnēji ir iekodēta katra cilvēka individuālā novecošanās procesa programma. Ādas diagnostikas DNS tests parādīs, kādas kosmētikas sastāvdaļas būs jums vispiemērotākās; kādiem pārtikas produktiem jums vajadzētu pievērst uzmanību; kādi uztura bagātinātāji jums ir piemēroti; kādas personīgās kopšanas procedūras izvēlēties; kādi ir striju un celulīta riski; oksidatīvā stresa līmeņus; telomēru reģeneratīvās spējas - sava veida hromosomas aizsargājošs uzgalis, kas atrodas šūnas kodolā. Ģenētiskā analīze sniedz datus par telomēru garumu, un, pamatojoties uz šo informāciju, speciālisti prognozē cilvēka veselības un ilgmūžības iespējamās sekas.

Vēl viena mūsdienu problēma – liekais svars – var būt saistīta ar izmaiņām gēnu grupā, kas regulē vielmaiņas procesus. Vielmaiņas DNS tests palīdzēs saprast, vai enerģijas papildināšanai jūs drīkstat lietot kofeīnu saturošus dzērienus; kāpēc tik ļoti gribas saldumus; kāpēc ir grūti atbrīvoties no liekā svara; kas nosaka sāta sajūtu; kāds ir lieko tauku rezervju uzkrāšanās risks.

Nodarbošanās ar sportu ir saistīta ar palielinātu fizisko slodzi un enerģijas patēriņu, un cilvēki uz to reaģē dažādi. Bet katram cilvēkam ir piemērots citādāks sporta veids. Tāpēc tagad, lai izveidotu optimālu treniņu programmu, kurā tiek ņemtas vērā organisma individuālās īpašības, tiek veikts ģenētiskais tests, kas noteiks, kurš sporta veids jums ir vispiemērotākais; kādām uzturvielu grupām jāpievērš uzmanība; kāds ir aptuvenais atpūtas ilgums, kas nepieciešams starp treniņiem; traumu risks; ātruma attīstība sacensībās; muskuļu masas pieauguma līmeņi.

Ne mazāk svarīgs par aktīvu fizisko slodzi ir vielmaiņas procesu ātrums. Ģenētisko īpašību analīze, kas paātrina vai palēnina metabolismu, ir individuālo ieteikumu pamatā.
Mūsu testi palīdzēs noteikt ģenētisko noslieci, ņemot vērā ģenētiskās variācijas un uzturvielu uzņemšanu; pēta diētu spēju ietekmēt gēnu ekspresiju. Vitamīnu vielmaiņas DNS tests jums pateiks, vai pazemināts vitamīnu līmenis ir dzīvesveida sekas vai arī tas ir ģenētiski noteikts; kam pievērst uzmanību ēdienkartē; kā izvēlēties uztura bagātinātājus.

Veicot  mentalitātes DNS testu jūs varat labāk izprast savu izturēšanos dažādās situācijās - kāpēc es rīkojos šādi un ne citādāk: zinot savu emociju izpausmes iemeslu, kļūst vieglāk tās kontrolēt; jūs uzzināsit par savu diennakts ritmu, kā arī par riskiem jūsu emocionālajai veselībai.

Es gribu vēlreiz atgādināt, ka dažādu gēnu kombinācija DNS nesniedz pilnīgu priekšstatu par organisma reālo stāvokli. Nozīmīga ietekme ir visdažādākajiem ārējiem apstākļiem, sākot no dzīvesveida un beidzot ar vides apstākļiem. Bet speciālista ārsta - ģenētiķa pareiza interpretācija un ieteikumi palīdzēs dzīvot kvalitatīvāk!

Pieejamie testi:

  • Ādas diagnostikas DNS tests
  • Vielmaiņas DNS tests
  • Vitamīnu vielmaiņas DNS tests
  • Sporta sasniegumu DNS tests
  • Mentalitātes DNS tests

Katra izmeklējuma cena ir 130.00 EUR. Ja vienlaikus tiek veikti visi izmeklējumi, tiek piemērota 30% atlaide.


Back
Zvanīt