Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

Embriju pārnešana dzemdē – embriju transfērs

Embriju transfērs ir embriju pārnešana dzemdes dobumā. Šī procedūra ir nesāpīga un nav nepieciešama nekāda veida anestēzija. Visa procedūra parasti aizņem dažas minūtes, un atgādina ikdienišķu ginekoloģisku izmeklēšanu. Pēc manipulācijas pacientam jāatpūšas 30 minūtes, pēc atpūtas sieviete var atgriezties ikdienas dzīvē, izvairoties no fiziska un emocionāla stresa.
Embriju transfērs parasti notiek 2-3 dienā pēc olšūnu iegūšanas.
Pāriem, kam attīstās vairāk nekā pieci embriji otrajā vai trešajā dienā pēc olšūnas apaugļošanas, vai pāriem, kam ir veiktas vairākkārtējas neveiksmīgas embriju pārstādīšanas procedūras, ieteicama embriju pārstādīšana blastocistas stadijā (embrijs piektajā dienā pēc apaugļošanas). Šādi apstākļi ir maksimāli pietuvināti dabigai apaugļošanai, jo dabiskā grūtniecībā embrijs caur olvadu nonāk dzemdē 5.-6. dienā pēc apaugļošanās. Blastocistas kultivācija dod iespēju speciālistiem izvēlēties vislabākās kvalitātes embrijus, tādējādi palielinot grūtniecības izredzes.

Sasaldētā embrija pārvietošana (embriju transfērs) 

Dažreiz olnīcu punkcijas rezultātā iegūst daudz olšūnu un pēc apaugļošanas ir vairāki labas kvalitātes embriji - vairāk nekā būtu nepieciešams vienam embriju transfēram konkrētajā ciklā (vai arī ja dažādu iemeslu dēļ embriju transfērs šajā ciklā nav iespējams). Tādā gadījumā ir iespējams veikt kriokonservāciju – ļoti zemā temperaturā sasaldēt atlikušos embrijus un izmantot tos vēlāk (mūsu klīnikā tiek pielietota vitrifikācija – ātras sasaldēšanas metode). To pielieto IVF/ICSI procedūru neveiksmīga iznākuma gadījumā un/vai atkārtotām grūtniecībām nākotnē (ja pāris gribēs vēl bērnus).Procedūras veikšanai nepieciešams pāra iesniegums. Kad pāris būs gatavs nākamajam bērnam, embriji tiek „atsaldēti” un ar šķidrumu tiek ievadīti dzemdes dobumā. Šī procedūra ir pavisam nesāpīga un notiek bez anestēzijas ar tieva katetra palīdzību, kontrolējot ar ultrasonogrāfijas palīdzību. Dažreiz pirms tās ir nepieciešama endometrija (dzemdes gļotādas) sagatavošana ar hormonāliem preparātiem un vienmēr – US kontrole.

Pēc embriju pārvietošanas dzemdē nav nepieciešamības ievērot speciālu režīmu, paciente mierīgi var doties mājās vai uz darbu. Protams, pēc procedūras veikšanas jāizvairās no fiziskas vai emocionālas slodzes.

Pēc embriju pārvietošanas procedūras Jūs saņemsiet detalizētākas rekomendācijas par turpmāko medikamentu lietošanu. Hormonālu preparātu lietošana dzeltenā ķermeņa funkciju uzturēšanai un implantācijas uzlabošanai ir nepieciešama līdz grūtniecības testa veikšanai. Grūtniecības testu (HCG koncentrācijas līmeņa noteikšanu asinīs) veic 14.dienā pēc embriju transfēra. Atkarībā no testa rezultātiem ārsts noteiks, vai turpināt vai pārtraukt zāļu lietošanu.

Zvanīt