Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

Mākslīgā apaugļošana un tajā izmantotojamās metodes

Kas ir ART (asistēta reproduktīvā tehnoloģija) jeb mākslīgā apaugļošana?

Mākslīgās apaugļošanas iespējamība ir kļuvusi par vienu no lielākajiem pagājušā gadsimta sasniegumiem. Šobrīd tūkstošiem pāru ar neauglības diagnozi pēc ART (asistētas reproduktīvās tehnoloģijas) pielietošanas ir kļuvuši par laimīgiem vecākiem.


Par neauglību definē tādu stāvokli, kad pārim, neskatoties uz regulāru dzimumdzīvi bez jebkāda veida kontracepcijas lietošanas gada laikā sievietei neiestājas grūtniecība. Pēc pēdējiem pasaules veselības organizācijas statistikas datiem viens no sešiem pāriem saskaras ar neauglības problēmu, tāpēc ART mūsdienās kļūst par arvien izplatītāku un aktuālāku metodi, kas palīdz atrisināt bērna ieņemšanas problēmu ģimenē.

Nav svarīgi, kuram no partneriem ir diagnosticēta neauglība, galvenais ir atgriezt ģimenei cerību, laimi un mīlestību, kad ar ART palīdzību pasaulē nāk jauns cilvēciņš. Mūsdienu medicīna patiesi spēj radīt brīnumus, ienest dzīvē prieku un jaunu jēgu.

Klīnika ”iVF Riga” sniedz pilnu ar reproduktīvās funkcijas korekciju un atjaunošanu saistītu diagnostisku, konsultatīvu un ārstniecības pakalpojumu spektru. Šeit ir iespējams veikt visus izmeklējumus, kas ir nepieciešami neauglības diagnostikai un ārstēšanai. Pēc to rezultātiem var izrādīties, ka nav nepieciešams vērsties pie asistētas reprodukcijas tehnoloģijām, daudzos gadījumos pareizi un savlaicīgi veikta konservatīva un operatīva ārstēšana dod pārim iespēju tikt pie bērna dabīgā veidā. Diemžēl, dažreiz neauglības cēlonis paliek nezināms, vai arī ir atklāts, bet nav iespējams to novērst ne ar zāļu palīdzību, nedz arī operatīvā ceļā, taču pat tādos gadījumos sievietei paliek iespēja palikt stāvoklī,izmantojot mākslīgās apaugļošanas metodes. Ārpusķermeņa (jeb ekstrakorporāla) apaugļošana un tās modifikācijas mūsdienās ir atzītas par visefektīvāko metodiku neauglības ārstēšanā.

Klīnika „iVF Riga”, izmantojot mākslīgo apaugļošanu, jau palīdzējusi daudzām ģimenēm piepildīt vislielāko vēlēšanos – tikt pie tik ilgi gaidītā bērna. Mūsu prioritātes – klīnikas darbinieku profesionālitāte, vismodernāko iekārtu un jaunāko medikamentu izmantošana, individuāla pieeja katrai ģimenei un katram konkrētam gadījumam – palīdz sasniegt mūsu galveno mērķi – bērniņa piedzimšanu.

Visbiežāk pielietotās mākslīgās apaugļošanas metodes neauglības ārstēšanai ir sekojošas:

  • IVF (in vitro fertilisation) – olšūnas ekstrakorporāla apaugļošana ar spermu notiek laboratorijas apstākļos, kam seko embriju ievietošana dzemdes dobumā (embrija transfērs) pēc 3-5 dienām.
  • ICSI (intracytoplasmic sperm injection) – viena spermatozoīda injekcija tieši olšūnas citoplazmā, kam seko embriju ievietošana dzemdes dobumā pēc 3-5 dienām.
  • IUI (intrauterīna inseminacija) - apstrādātas vīrieša spermas ievadīšana sievietes dzemdes dobumā ovulācijas laikā. IUI procedūra tiek veikta, ja sievietes olvadi nav izmainīti, bet vīrieša spermas neapmierinošas kvalitātes dēļ olšūnas dabīga apaugļošana ir neiespējama (spermatozoīdu kustīguma un aktivitātes pazemināšanās, kā arī spermatozoīdu koncentrācijas līmeņa pazemināšanās rezultātā).
  • Donoru spermas programma – donoru spermatozoīdu izmantošana
  • Donoru olšūnu (oocītu) programma – donoru olšūnu izmantošana

Lai mākslīgā apaugļošana būtu sekmīga, ļoti svarīga ir  precīza diagnoze, tādēļ ārstējošam ārstam ir nepieciešami Jūsu izmeklēšanas rezultāti. Jūs ar partneri varat atbraukt uz klīniku pirms ārstēšanas uzsākšanas un nodot visas nepieciešamās analīzes, bet parasti daudzas klīnikas un ģimenes plānošanas centri paši nodarbojas ar pacientu sagatavošanu mākslīgai apaugļošanai, tāpēc Jūsu ērtībai un laika taupīšanas nolūkos ir iespējams veikt visas analīzes un izmeklējumus Jūsu pilsētā/valstī un laicīgi pārsūtīt to rezultātus mūsu klīnikas ārstam.

Zvanīt