Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

IVF manipulācija

Ekstrakorporālā (ārpusķermeņa) apaugļošana jeb IVF (in vitro fertilizācija)

Kad iesaka izmantot IVF metodi neauglības ārstēšanā?

Juridiskais aspekts

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu IVF/ICSI procedūra var tikt veikta heteroseksuāliem pāriem ar partnera spermas vai donora spermas izmantošanu, kā arī vientuļām sievietēm līdz 49 gadu vecumam.

Sievietei ir jāiziet olnīcu stimulācijas kurss ( 10-12 dienas), izmantojot speciālus hormonālus preparātus. Šajā laikā sievietei nepieciešama USG kontrole 2-3 reizes. Kad folikuli sasniedz 18-20 mm izmēru, tiek nozīmēts olšūnu nobriešanu stimulējošs preparāts un tiek plānota olšūnu ņemšanas diena.

Punkcija – īslaicīgā intravenozā narkozē veicama manipulācija, kuras rezultātā saņemtas olšūnas laboratorijas apstākļos tiek ievietotas speciālā vidē un apaugļotas ar spermatozoīdu. Tālāk tiek novērota embrija augšana un dalīšanās, trešajā vai piektajā dienā notiek embrija(u) ievietošana dzemdes dobumā (embrija transfērs).

Pēc embrija(u) pārvietošanas dzemdē nav nepieciešamības ievērot speciālu režīmu, paciente mierīgi var iet mājās vai uz darbu. Pēc procedūras jāizvairās no fiziskas vai emocionālas slodzes.

Pēc embrija transfēra Jūs saņemsiet detalizētākas rekomendācijas par turpmāko medikamentu lietošanu. Hormonālu preparātu lietošana dzeltenā ķermeņa funkciju uzturēšanai un embrija veiksmīgas implantācijas sekmēšana ir nepieciešama līdz grūtniecības testa veikšanai. Grūtniecības tests (HCG koncentrācijas līmeņa noteikšana asinīs) tiek veikts 14.dienā pēc embrija(u) transfēra. Atkarībā no testa rezultātiem ārsts nosaka, vai zāļu lietošana jāturpina vai jāpārtrauc.

IVF procedūru izmanto endometriozes, neapmierinošas spermas kvalitātes u.c. gadījumos, vai neskaidras etioloģijas neauglības gadījumā. IVF efektivitāte ir atkarīga no daudziem faktoriem t.sk. no neauglības ilguma un sievietes vecuma. Pateicoties šīs ārstēšanas metodes ilggadējai pielietošanai, var pārliecinoši apgalvot, ka bērni, kas ir nākuši pasaulē ar IVF palīdzību, turpmāk ne ar ko neatšķiras no bērniem, kas ieņemti dabīgā veidā.

Zvanīt