Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

PRP-terapija endometrija atjaunošanai un olnīcu funkciju atjaunošanai

Klīnika iVF Riga piedāvā jaunu, modernu ārstēšanas metodi – endometrija atjaunošanai un olnīcu funkciju atjaunošanai ar PRP-terapijas palīdzību (autologas ar trombocītiem bagātinātas plazmas terapija).
PRP-terapija tiek lietota menstruālā cikla un folikuloģenēzes atjaunošanai sievietēm  pirms menopauzes un menopauzes laikā.
PRP-terapija (Autologous platelet-rich plasma) –  ir ārstēšana ar plazmu, kura tiek iegūta no paša pacienta asinīm un ir bagātināta ar trombocītiem – asins šūnām, kuru sastāvā ir daudz alfa-granulas, kas satur lielu augšanas faktoru koncentrāciju. Augšanas faktoriem ir svarīga loma, jo tie nodrošina audu reģenerāciju, aktivizē šūnu augšanu un atjaunošanos. Ievadot lielu koncentrāciju ar trombocītiem bagātinātas plazmas bojātos vai atrofētajos audos, aktivējas reģenerācijas un atjaunošanas procesi. Ar trombocītiem bagātinātas plazmas augšanas faktori stimulē folikulu veidošanos olnīcās un ovulāciju.

PRP-terapijas pielietošana ģinekoloģijā:

  • Kā alternatīva terapeitiska metode hroniska endometrīta un endometrioza ārstēšanai. Šīs slimības var ierosināt iekaisuma procesus, kas apgrūtina embriju implantāciju dabīgas apaugļošanas procesā, kā arī mākslīgai apaugļošanai, izmantojot IVF procedūru. PRP injekciju pielietošana novērš iekaisuma procesus dzemdē , kā arī pastiprina progesterona receptoru aktivitāti, kas veicina pareizu endometrija augšanu un tas, savukārt, palīdz embrija implantācijai. Pēc šīs terapijas ir iespējams turpināt ārstēšanu ar IVF procedūru un iegūt labākus rezultātus.
  • Olnīcu izsīkuma sindroma ārstēšanai, PRP terapija nodrošina olnīcu atjaunošanu. PRP injekcijas pielietošana olnīcās sievietēm, kuras atrodas tuvu menopauzei  vai menopauzes laikā,  var atjaunot menstruālo ciklu, kas dod iespēju iegūt un apaugļot olšūnas, ko producē olnīcas.

Šī inovatīvā procedūra var palīdzēt gados vecākām sievietēm- tuvu reproduktīvā vecuma beigām vai tām, kurām ir olnīcu izsīkuma sindroms. Turklāt ir jāsaprot, ka PRP terapija nav mākslīgās apaugļošanas metode, bet tā ir metode specifisku gadījumu menstruālā cikla atjaunošanai un folikulogenēzei.

PRP-terapijas etapi

PRP-terapija notiek vairākos etapos. No sākuma pacientam  tiek paņemtas 8-20 ml perifērās asinis. Pēc tām šīs asinis tiek ievietotas centrifūgā un centrifugē,  lai sadalītu komponentos. Tiek atdalīta plazma ar trombocītiem no pārējām asins šūnām. Šī metode palīdz iegūt 3-5 reizes lielāku trombocītu koncentrāciju plazmā, kā tā ir parasti perifērajās asinīs.

Indikācijas:

  • Hroniskais endometrīts un endometriozs
  • Pacientēm ar slikti attīstījušos endometriju un kuras nevar sasniegt vēlamo endometrija biezumu, lai varētu veikt embrija transfēru
  • Sievietēm pirms  menopauzes vai menopauzes periodā
  • Olnīcu izsīkuma sindroma ārstēšanā
  • Atkārtoti neveiksmīgi IVF cikli

Cik droša ir PRP terapija?

Nav atrastas blakus parādības PRP terapijas pielietošanai. Tā kā pacientam tiek izmantotas paša pacienta asinis, tad tiek novērstas visa veida alerģiskas reakcijas un tiek nodrošināts pilnīgs bioloģiskais saderīgums.
PRP injekciju izmantošana var dažādi ietekmēt katru sievieti. Tāpēc ir grūti pateikt, cik daudz olšūnu tiks iegūtas pēc PRP terapijas: tas ir atkarīgs no sieviešu reproduktīvās sistēmas stāvokļa pirms procedūras, kā arī no tā, kāda būs reakcija no PRP terapijas. Jebkurā gadījumā, pat spontāna ovulācija un olšūnu iegūšana sievietem pirms menopauzes un menopauzes laikā, kad olnīcas ir praktiski atrofējušās, - tas ir izrāviens reproduktīvā medicīnā, kura var sniegt iespēju palikt stāvokli ar savām olšūnām.
Sākot ar 2015. gadu, šī tehnoloģija tika pielietota vairāk nekā 700 sievietēm, ar labiem rezultātiem sieviešu veselības stāvokļa uzlabošanā un šie rezultāti tika prezentēti trijos starptautiskos kongresos.

 

Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem:
Jeļena Silkalna
Jeļena Silkalna
Sazināties!
Marina Vaļetko
Marina Vaļetko
Sazināties!
Nadežda Hroļenko (Runce)
Nadežda Hroļenko (Runce)
Sazināties!
Zita Gaidule (bērna kopšanas atvaļinājumā)
Zita Gaidule (bērna kopšanas atvaļinājumā)
Sazināties!

Seko mums sociālajos tīklos
Zvanīt