Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

Kāpēc vīrieši 50+ gadu vecumā var kļūt par tēviem un sievietes nevar?

IVF Riga
https://www.ivfriga.lv/noderigi/raksti.html2020-10-07

Atbild klīnikas iVF Riga andrologs Dr. Juris Ērenpreiss:     

"Manuprāt, izskaidrojums ir ļoti vienkāršs. Vīrieša bioloģiskais uzdevums, lai kļūtu par tēvu, aprobežojas ar spermatozoīdu producēšanu un nodošanu sievietei (protams, varētu pieminēt piedalīšanos audzināšanā – bet tas vairs nav bioloģisks process...)
Savukārt sievietes bioloģiskā loma ir nesalīdzināmi lielāka – ir jāiznēsā grūtniecība, jādzemdē bērns, un pēc tam viņš ir jābaro un jāaudzē. Un tam, neapšaubāmi, ir nepieciešami ļoti lieli fizioloģiskie un enerģētiskie patēriņi, veselības resursi no sievietes puses. Ne velti mēs iesakām sievietēm pēc dzemdībām dot laiku organismam atgūties 2-3 gadus, pirms plānot nākamo grūtniecību. Tādējādi, jo vecāka ir sieviete, jo mazāk sievietes organismam ir resursu, lai tiktu galā ar visiem minētiem uzdevumiem. Manuprāt, tādēļ daba ir iekārtojusi tā, ka noteiktā vecumā sievietei iestājas menopauze, un viņa vairs nav spējīga radīt bērnus. Savukārt vīriešiem šāda iespēja var saglabāties arī lielākā vecumā."

Klīnikas iVF Riga andrologs un vienīgā Latvijā sertificētā Androloģijas centra vadītājs Dr. med. Juris Ērenpreiss palīdzēs vīriešiem kļūt par tēviem jebkurā vecumā, savukārt klīnikas ginekologiem ir liela pieredze reproduktīvā vecuma sieviešu aprūpē un neauglības ārstēšanā.


Back
Zvanīt