PGS/PGD

Šobrīd klīnikas iVF Riga Reproduktīvās ģenētikas centrs ir vienīgais Baltijas valstīs, kur iespējams veikt embriju pirmsimplantācijas ģenētisko testēšanu PGS un PGD. Dotās metodes ļauj izvēlēties ne tikai morfologiski labākos un dzīvotspējīgākos, bet arī hromosomāli veselus embrijus, efektīvi palielinot implantācijas un klīnisko grūtniecības varbūtību jau pēc pirmā PGS/ PGD cikla.

PGS (Pirmsimplantācijas ģenētiskais skrīnings jeb hromosomu analīze) ļauj veikt izmeklējumu 5 dienu vecam embrijam, izmantojot aCGH metodi (salīdzinošā genoma hibridizācija uz mikročipiem), lai notestētu visas embrija hromosomas vienlaicīgi pirms embrija pārnešanas dzemdē, tādejādi konstatējot embrija tālākās attīstības potenciālu un dodot iespēju ievietošanai dzemdes dobumā izvēlēties embriju ar normālu hromosomu komplektu.

Indikācijas:

  • pacientiem ar atkārtoti neveiksmīgiem IVF cikliem
  • pacientiem ar zaudētu grūtniecību
  • pāriem ar vecuma faktoru (sievietes > 35 g. v., vīrieši > 45 g. v.) 

biežāk veidojas dzimumšūnas ar izmainītu hromosomu komplektu. Embriji, kuri veidojas no šādām dzimumšūnām, lielākoties nav spējīgi implantēties dzemdes gļotādā vai to attīstība apstājas grūtniecības pirmā trimestra laikā.

  • pacientiem, kuru šūnās konstatētas izmaiņas hromosomu struktūrā (Robertsona vai reciprokas translokācijas), šīs izmaiņas var kalpot par iemeslu ilgstošai neauglībai, atkārtotai grūtniecības zaudēšanai vai bērniņa ar hromosomālu patoloģiju piedzimšanai.

Pirmsimplantācijas ģenētiskā diagnostika (PGD) jeb monogēnu slimību analīze – unikālā diagnostika, kura ir nepieciešama ģimenēm:

  • kurās no paaudzes paaudzē tiek pārmantotas monogēnas (1 gēna izmaiņu dēļ radušās) saslimšanas;
  • šāda slimība ir jau kādam ģimenes bērniņam

Ja sievietei vai vīrietim ir saslimšana gēnu līmenī, iespējams noteikt precīzu problēmas lokalizācijas vietu un izpētīt gan hromosomu, gan gēnu līmenī, lai topošajam bērnam tādu veselības problēmu nebūtu.

Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem:
Jeļena Silkalna
Jeļena Silkalna
Sazināties!
Zita Gaidule
Zita Gaidule
Sazināties!
Marina Vaļetko
Marina Vaļetko
Sazināties!
Seko mums sociālajos tīklos