Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

Reproduktīvās ģenētikas centrs

Embriju skaits, kas analizēti uz ģenētisko patoloģiju: 2616

ART (asistētas reproduktīvās tehnoloģijas) ciklu skaits pēc PGD (jeb PGT-M, Pirmsimplantācijas ģenētiskā testēšana uz monogēnu / 1 gēna mutāciju izraisītam saslimšanām): 8 *

* ģimenēm, kurām veikta ģenētiskā izmeklēšana un molekulāri apstiprināta slimības diagnoze. Pašlaik iVF Riga klīnikā ir veikta embriju testēšana sekojošām ģenētiskām patoloģijām:

 • Hantingtona horeja – HTT gēna mutācijas;
 • Torakālās aortas disekcija un aneirisma – ACTA2 gēna mutācijas;
 • Ihtioze - ALOX12B gēna mutācijas;
 • Neironu ceroīdā lipofuscinoze – TPP1 gēna mutācijas;
 • GM1-Gangliozidoze – GLB1 gēna mutācijas;
 • Miotubulārā miopātija – MTM1 gēna mutācijas;
 • Dišēna un Bekera muskuļu distrofijas – DMD gēna mutācijas

Patoloģiju diagnostika klīnikas iVF Riga Reproduktīvās ģenētikas centrā

2014. gadā klīnikā iVF Riga atklāts pirmais Reproduktīvās ģenētikas centrs Baltijas valstīs un Ziemeļeiropā.  Reproduktīvās ģenētikas centrā darbu uzsākusi mūsdienīga laboratorija, kas ļauj veikt gan citoģenētisku, gan molekulāri ģenētisku izmeklēšanu.

Mēs esam vienīgie Latvijā, kas veic pirmsimplantācijas ģenētisko testēšanu uz vietas, mūsu laboratorijā.
Mēs veicam šo testēšanu citām Latvijas klīnikām un ārvalstu. Visas citas Latvijas klīnikas sūta materiālu uz ārvalstīm.

Acīmredzot, mūsdienās medicīnai kļūst zināms arvien vairāk un vairāk par cilvēka gēniem un to mutācijām, kas var novest pie iedzimtām pataloģijām un iespējamai neauglībai. Ar katru gadu tiek atklāti arvien vairāk patieso vīriešu un sieviešu neauglības cēloņu, tā saucamie "neskaidrie" iemesli. Precīza un detalizēta diagnostika ir veiksmīgas ārstēšanas atslēga jebkurā gadījumā -  neatkarīgi no diagnozes.
Mēs priecājamies Jūs informēt, ka klīnika iVF Riga ir atvērusi ģenētikas centru, kur, pateicoties inovatīvām tehnoloģijām reprodukcijas un ģenētikas jomā, būs iespēja iegūt padziļinātu diagnostisko pārskatu pāriem ar neauglību, grūtniecības neiznēsāšanu, neveiksmīgiem mēģinājumiem IVF.
Konsultācijas laikā ārsts-ģenētiķis noskaidro anamnēzi, veido pacientu dzimtas koku, analizē augļa hromosomu anomāliju esošos riskus, topošajiem vecākiem nozīmē analīzes kariotipa analīzēm (asins ģenētisko testēšanu). Saskaņā ar iegūtajiem rezultātiem ārsts sniedz slēdzienu par nepieciešamību veikt pirmsimplantācijas diagnostiku.

Ģenētiskā konsultācija ir svarīga pāriem, kuri tikai sāk domāt par grūtniecību, šādos gadījumos:

 • ģimenē vai radinieku ģimenēs ir bijuši gadījumi, kad bērni piedzimst ar kroplībām, garīgo un fizisko atpalicību, iedzimtām slimībām, nedzīvi dzimušie, ja laulātie ir tuvā radniecībā
 • Ja Jums ir interese prognozēt bērna veselības stāvokli vēlīnā grūtniecībā(pēc 35 gadiem), noskaidrot nelabvēlīgo ietekmi uz augli (mātes izslimotās slimības, lietotie medikamenti, fiziskie un ķīmiskie faktori)

Ārsta-ģenētiķa konsultācijas un pirmsdzemdību diagnostika tiek rekomendēta grūtniecēm gadījumos, ja abiem vai kādiem no vecākiem ir hromosomu  anomālijas vai ģenētiskās slimības un/vai, ja konstatētas strukturālās/hromosomu anomālijas auglim.

Pateicoties jaunākajiem zinātniskajiem sasniegumiem ir iespējama pirmsimplantācijas ģenētiskā diagnostika – embriju hromosomu analīze pirms transfēra ART ciklā (asistēta reproduktīvā tehnoloģija). Šo diagnostiku veic ar mērķi, lai gan topošie vecāki, gan ārsts būtu pārliecināti, ka embrijam nav hromosomu  anomālijas, kas daudzos gadījumos ir neauglības vai neiznēsātas grūtniecības iemesls.

Ģenētiskās konsultācijas

Mūsu klīnikā konsultācijas sniedz ārstes-ģenētiķes Dr. Liene Korņejeva, Dr. Ieva Grīnfelde

Ģenētiķa konsultācijas ir nepieciešamas pacientiem pirms grūtniecības plānošanas, ja:
 • Vecākiem ir konstatētas ģenētiskas saslimšanas vai hromosomālās anomālijas
 • Bijuši viens vai vairāki spontānie aborti
 • Grūtniecības laikā tika atklātas strukturālas augļa anomālijas
 • Ir izmaiņas grūtnieču skriningā, kas norāda uz paaugstinātu patoloģiju risku
Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem:
Jeļena Silkalna
Jeļena Silkalna
Sazināties!
Marina Vaļetko
Marina Vaļetko
Sazināties!
Nadežda Hroļenko (Runce)
Nadežda Hroļenko (Runce)
Sazināties!
Zita Gaidule (bērna kopšanas atvaļinājumā)
Zita Gaidule (bērna kopšanas atvaļinājumā)
Sazināties!

Seko mums sociālajos tīklos
Zvanīt