Embriju skaits, kas analizēti uz ģenētisko patoloģiju: 1250

Patoloģiju diagnostika klīnikas iVF Riga Reproduktīvās ģenētikas centrā

2014. gadā klīnikā iVF Riga atklāts pirmais Reproduktīvās ģenētikas centrs Baltijas valstīs un Ziemeļeiropā.  Reproduktīvās ģenētikas centrā darbu uzsākusi mūsdienīga laboratorija, kas ļauj veikt gan citoģenētisku, gan molekulāri ģenētisku izmeklēšanu.

Acīmredzot, mūsdienās medicīnai kļūst zināms arvien vairāk un vairāk par cilvēka gēniem un to mutācijām, kas var novest pie iedzimtām pataloģijām un iespējamai neauglībai. Ar katru gadu tiek atklāti arvien vairāk patieso vīriešu un sieviešu neauglības cēloņu, tā saucamie "neskaidrie" iemesli. Precīza un detalizēta diagnostika ir veiksmīgas ārstēšanas atslēga jebkurā gadījumā -  neatkarīgi no diagnozes.
Mēs priecājamies Jūs informēt, ka klīnika iVF Riga ir atvērusi ģenētikas centru, kur, pateicoties inovatīvām tehnoloģijām reprodukcijas un ģenētikas jomā, būs iespēja iegūt padziļinātu diagnostisko pārskatu pāriem ar neauglību, grūtniecības neiznēsāšanu, neveiksmīgiem mēģinājumiem IVF.
Konsultācijas laikā ārsts-ģenētiķis noskaidro anamnēzi, veido pacientu dzimtas koku, analizē augļa hromosomu anomāliju esošos riskus, topošajiem vecākiem nozīmē analīzes kariotipa analīzēm (asins ģenētisko testēšanu). Saskaņā ar iegūtajiem rezultātiem ārsts sniedz slēdzienu par nepieciešamību veikt pirmsimplantācijas diagnostiku.

Ģenētiskā konsultācija ir svarīga pāriem, kuri tikai sāk domāt par grūtniecību, šādos gadījumos:

  • ģimenē vai radinieku ģimenēs ir bijuši gadījumi, kad bērni piedzimst ar kroplībām, garīgo un fizisko atpalicību, iedzimtām slimībām, nedzīvi dzimušie, ja laulātie ir tuvā radniecībā
  • Ja Jums ir interese prognozēt bērna veselības stāvokli vēlīnā grūtniecībā(pēc 35 gadiem), noskaidrot nelabvēlīgo ietekmi uz augli (mātes izslimotās slimības, lietotie medikamenti, fiziskie un ķīmiskie faktori)

Ārsta-ģenētiķa konsultācijas un pirmsdzemdību diagnostika tiek rekomendēta grūtniecēm gadījumos, ja abiem vai kādiem no vecākiem ir hromosomu  anomālijas vai ģenētiskās slimības un/vai, ja konstatētas strukturālās/hromosomu anomālijas auglim.

Pateicoties jaunākajiem zinātniskajiem sasniegumiem ir iespējama pirmsimplantācijas ģenētiskā diagnostika – embriju hromosomu analīze pirms transfēra ART ciklā (asistēta reproduktīvā tehnoloģija). Šo diagnostiku veic ar mērķi, lai gan topošie vecāki, gan ārsts būtu pārliecināti, ka embrijam nav hromosomu  anomālijas, kas daudzos gadījumos ir neauglības vai neiznēsātas grūtniecības iemesls.

Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem:
Jeļena Silkalna
Jeļena Silkalna
Sazināties!
Zita Gaidule
Zita Gaidule
Sazināties!
Marina Vaļetko
Marina Vaļetko
Sazināties!

Seko mums sociālajos tīklos