Valsts apmaksāta medicīniskās apaugļošanas programma

No 2012. gada janvāra iVF Riga ir uzsākusi valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas programmas realizāciju, kuras ietvaros pie mums pacientus pieņems sertificēti reproduktologijas un ginekoloģijas speciālisti: 

Dr. Violeta FodinaDr. Irina KovaļovaDr. Nellija SeimuškinaDr. Alīna Seļezņova

No valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta medicīniskās apaugļošanas procedūras veikšana sievietēm līdz 37 gadu (ieskaitot) vecumam. Ja olšūnu stimulācija ar medikamentiem uzsākta līdz 37 gadu vecumam un bijusi veiksmīga, tad medicīniskā apaugļošana tiek turpināta līdz embrija transfēram.

Pacientu organizēšana Valsts apmaksātās neauglības ārstēšanas programmas (VP) ietvaros

Pacienti zvana, sūta e-pastu, vai ierodas klātienē klīnikā ar vēlmi pieteikties uz VP un iestāties rindā.

Lai reģistrētos rindā un būtu iespēja veikt medicīniskās apaugļošanas procedūras par valsts budžeta līdzekļiem, pacietiem nepieciešams noteikt neauglības iemeslus un uzstādīt diagnozi.

Vispirms ir jāveic sekojošus izmeklējumus*:

Sievietēm:

 • ginekoloģisku izmeklēšanu;
 • seksuāli transmisīvo infekciju izmeklēšanu;
 • hormonālo izmeklēšanu;
 • ultrasonogrāfisko mazā iegurņa orgānu izmeklēšanu;
 • olvadu caurlaidības noteikšanu.

Vīriešiem:

 • seksuāli transmisīvo infekciju izmeklēšanu;
 • spermogrammu.

*Atbilstoši Ministru kabineta 2006. gada 4. aprīļa noteikumiem Nr. 261 "Neauglības diagnosticēšanas un potenciālā dzimumšūnu donora medicīniskās izmeklēšanas kārtība".

Ja pacients vēlas veikt izmeklējumus par valsts budžeta līdzekļiem, tad pacientam ir jāvēršas pie ārsta, kurš ir līgumattiecībās ar valsti (noslēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu). Sievietēm ir jāvēršas pie ginekologa, savukārt vīriešiem – pie urologa. Ginekologs ir tiešās pieejamības speciālists un tas nozīmē, ka nosūtījums, lai dotos pie šī speciālista, nav nepieciešams. Dodoties pie urologa, nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta. Par ambulatoru valsts ginekologa vai urologa apmeklējumu ir jāveic pacienta iemaksa 4,27 eiro apmērā.

Ja pacientam tiek uzstādīta diagnoze "neauglība", ir jābūt izraksts(U27 forma) no ģimenes ārsta vai ārsta speciālista, kurš ir līgumattiecībās ar NVD (Nacionālais veselības dienests), ar diagnozi, kas ir derīga pieņemšanai rindā uz valsts apmaksāto neauglības ārstēšanu. 

Pacients ierodas klīnikā un pacientu koordinators pārbauda U27 formu ar diagnozi "neauglība", ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista, kurš ir līgumattiecībās ar NVD, parakstu un zīmogu.

Pacientam jāaizpilda iesniegums VP rindai un apliecinājums, ka par valsts budžeta līdzekļiem neveiksmīgas medicīniskās apaugļošanas procedūras nav bijušas vai ir apmaksātas mazāk kā divas reizes.

Iesniegums kopā ar apliecinājumu un derīgu izrakstu no ģimenes ārsta vai ārsta speciālista tiek pieņemti un uzglabāti klīnikā.


Pacientam veicot šādas valsts apmaksātas medicīniskās apaugļošanas procedūras, jāmaksā pacienta iemaksa (par katru procedūru 21,34 eiro):

 • intrauterīnā inseminācija;
 • olnīcas punkcija olšūnu aspirācijai;
 • embrija pārstādīšana;
 • sēklinieku biopsija.

Avots: http://www.vmnvd.gov.lv/lv/veselibas-aprupes-pakalpojumi/668-mediciniska-apauglosana

Lūdzam pievērst uzmanību!

No 2016. gada 1. janvāra no valsts budžeta neapmaksā medicīnisko apaugļošanu, ja no valsts budžeta līdzekļiem jau ir apmaksātas divas neveiksmīgas medicīniskās apaugļošanas procedūras, kā arī medicīnisko apaugļošanu sievietēm pēc 37 gadu vecuma, izņemot gadījumu, ja līdz minētajam vecumam uzsāktā olšūnu stimulācija ar medikamentiem ir bijusi veiksmīga un medicīniskā apaugļošana tiek turpināta līdz embrija transfēram bez tā sasaldēšanas.

(Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumi Nr. 802 “Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 17. decembra noteikumos Nr. 1529 “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība””, ar kuriem tika veiktas izmaiņas noteikumu Nr. 1529 11.35. apakšpunktā).

Avots: http://likumi.lv/doc.php?id=263457

Saņemt sīkāku informāciju Jūs varat pie galvenās administratores Nataļjas Kuhares (Tālrunis: +371 67 111 117; Fakss: +371 67 809 158; e-pasts: ivfriga@ivfriga.eu)

Sīkāku informāciju par valsts sniegto pakalpojumu Līguma saturu var saņemt pie Dr. Irinas Kovaļovas, tālrunis: +371 67 111 117.

No valsts budžeta līdzekļiem apmaksātos un maksas pakalpojumus sniedz SIA "iVF Riga" telpās, Zaļā ielā 1, Rīga, LV-1010. Darba laiks no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 9.00 līdz 17.00. Sestdienās un svētdienās ir brīvdiena.

Neatliekamo medicīnisko palīdzību iespējams izsaukt, zvanot pa tālruni: “03”, “112”, “113”.

Informāciju par veselības aprūpes pakalpojumiem Jūs varat saņemt, arī zvanot pa bezmaksas tālruni: +371 80 00 12 34.

Ārpus SIA “IVF Riga” darba laikiem aicinām griezties tuvākajās specializētajās ārstniecības iestādēs:

 • P. Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (Pilsoņu iela 13, Rīga, tālrunis: 67069600);
 • Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (Hipokrāta iela 2, Rīga, tālrunis: 67000610);
 • vai citā tuvākajā ārstniecības iestādē.
Sazinieties ar mūsu pacientu koordinatoriem:
Jeļena Silkalna
Jeļena Silkalna
Sazināties!
Zita Gaidule
Zita Gaidule
Sazināties!
Marina Vaļetko
Marina Vaļetko
Sazināties!

Seko mums sociālajos tīklos