Uzdod savu jautājumuclose
* - Obligātie lauki

Citas analīzes un vīriešu neauglības diagnostika

Hormonālie testi

Tiek veikta asins analīze, lai noteiktu vīrieša dzimumhormona (testosterona) līmeni. Kā arī, papildus var noteikt prolaktīna, folikulu stimulējušo hormonu (FSH), luteinizējošo hormonu (LH), Sekshormonu saistošo globulīnu (SHBG), estradiolu, inhibīnu B (pēc norādījumiem). Ņemot vērā testosterona līmeņa diennakts fiziskas svārstības, asins hormonāliem testiem jānodod pēc iespējas agrāk, līdz 9:00 no rīta.

Seksuāli transmisīvo infekciju diagnostika

Seksuāli transmisīvu slimību (STS) diagnostikai ir jāpaņem uztriepe no urīnizvadkanāla. Jāatceras, ka pirms procedūras jāatturas no tualetes minimāli kā 4stundas.

Metaboliskas atkāpes

Ļoti bieži pēc 35 gadiem par erekcijas disfunkcijas somatisko cēloni kļūst tā sauktais metaboliskais sindroms. Pie tā smēķēšanas, arteriāla spiediena paaugstināšanas, ķermeņa svara pieauguma fonā, top tauku un ogļhidrātu vielmaiņas traucējumi, kā arī samazinājās visa organisma šūnu jūtīgums hormonam testosteronam. Ar asins analīzes palīdzību var noteikt dažādus vielmaiņas traucējumus vīriešiem, kas cieš no erekcijas disfunkcijas. Ir jāņem vērā, ka asins šajā gadījumā jānodod tukšā dūšā.

PSA tests

PSA – prostatas specifiskais antigēns. Tā ir prostatas olbaltumviela, kas ir spermas sastāvdaļa un piedalās tā atšķaidīšanā makstī pēc ejakulācijas, kas savukārt, nodrošina spermatozoīdu kustīgumu. PSA kādā kvantitātē tiek noteikta arī vīriešu asins sērumā. Tieši PSA sēruma līmenis tiek izmantots, lai noteiktu prostatas stāvokli vīriešiem pēc 50 gadiem, bet atsevišķos gadījumos pat pēc 40 gadiem. PSA ir specifisks prostatai, bet ne kaut-kādai konkrētai slimībai. Tāpēc, PSA līmenis nevar būt noteikts kā “normāls”, bet jāuzskatās individuāli katrā konkrētā gadījumā kopā ar ārstu.

Zvanīt